Folyamatosan várjuk önkéntesek, iskolai közösségi szolgálatos diákok jelentkezésést, akik beleszerettek Afrikába és szívesen lennének az ifjúsági szervezetünk külképviselői.
Hivatalos honlap www.tresoifjusagilkub.hu és az ahhoz kapcsolódó oldalak.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: konzulátus. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: konzulátus. Összes bejegyzés megjelenítése
2016. november 1., kedd
A Nemzetközi irodánk Afrikában (Algéria) is terjeszkedik
2016. október 22., szombat
Van külképviselete a Klubunknak az Egyesült Királyságban
![]() |
| Fotó: T.K. - Londoni szórakozás a balesetem előtti délelőtt |
Klubalapítóként látom el a jövőben az ifjúsági szervezetünk külképviseletét (a Nemeztközi irodánk koordinálásával) az Egyesült Királyságban (Facebook csoportunk itt). Ezt a munkámat Angliában élő fiatal tagjaink segítik majd. Ennek megfelelően jobban tudunk majd foglalkozni az ottani lehetőségekkel és együttműködésre törekszünk az ottani szervezetekkel. Rendeszer kapcsolatot tartunk majd a konzulokkal. A kinti Magyarokat igyekszünk itthonról segíteni, támogatni. A külképviseleti munkát mától kezdem meg és ehhez önkénteseket, iskolai közösségi szolgálatos fiatalok segítségére számítok folyamtos jelentkezés mellett.
A jövő héten fogom kidolgozni a külképviselet konkrét 2016 évre vonatkozó Programtervét és Költségvetését, amit az Alapítvány is támogathat majd a következő kuratóriumi ülésen.
Azon is dolgozni fogok, hogy egyetlen Angliában hajléktalan sorsa jutott fiatal ne maradhasson segítség nélkül és a kinti magyarok valóban segítsék egymást, ne csak bajban, hanem a fejlődésben és a karrierépítésben is. A bajbajutott honfitársainkra fel fogjuk hívni a Magyarok (a Magyarállam, politikusok, média) figyelmét a kint már jól működő szervezetek, csoportok segítségével!
A jövő héten fogom kidolgozni a külképviselet konkrét 2016 évre vonatkozó Programtervét és Költségvetését, amit az Alapítvány is támogathat majd a következő kuratóriumi ülésen.
Azon is dolgozni fogok, hogy egyetlen Angliában hajléktalan sorsa jutott fiatal ne maradhasson segítség nélkül és a kinti magyarok valóban segítsék egymást, ne csak bajban, hanem a fejlődésben és a karrierépítésben is. A bajbajutott honfitársainkra fel fogjuk hívni a Magyarok (a Magyarállam, politikusok, média) figyelmét a kint már jól működő szervezetek, csoportok segítségével!
2016. szeptember 23., péntek
Azonnal el kell hagynom a Royal London Hospital kórházat
![]() |
| Fotó: hallgató felvétele Kálmán Bessenyei Péter műrepülő világbajnokkal (múltidéző felvétel) |
Ez a cikk ma folyamatosan íródik ...
Szeretnék Londonba maradni addig is, amíg fel nem gyógyulok és újra munkába nem tudok állni, azonban ennek a lehetőségét elég nehéz megteremtenem. A Royal London Hospital kórháznak nagyon sokat köszönhetek, nagyon jó szolgáltatásban volt részem és nagyon kedvesek voltak hozzám, illetve az egész ellátásért semmit nem kértek tőlem (Nagyon hálás vagyok ezért nekik!).
Egy órával ezelőtt kaptam az infót, hogy még ma kell elhagynom a londoni kórházat, ami majdnem szívinfarktust okozott. Hirtelen nem is kaptam levegőt, csak annyit tudtam mondani, hogy most azonnal nem tudom elhagyni a kórházat, de mindent megteszek, hogy minél előbb megtegyem még ha ezzel az utcára is kerülök. Most a volt főnökömet is értesítettem, hogy a Money Gramon keresztül küldje át a kis pénzemet, illetve a bátyámnak írtam, hogy segítsen a repülőjegy vásárlásban az OTP számlámra való utalással. A londoni ismerősöm tegnap késő este hívott, hogy mikor kell elhagynom a kórházat, de akkor még nem tudtam. Közvetlenül kapcsolatban nem tudok vele lenni, mivel nincs telefonom. Igyekszem mielőbb értesíteni. A kórházban a nővérek felajánlották, hogy kontaktot adnak (akik személyesen felkereshetnek még ma) az itteni hajléktalanellátókhoz, hogy amiben tudnak, segítsenek. Hát, mit ne mondjak! Mindig érnek meglepetések. Két mankóval, egy hátizsákkal és egy nagy bőrönddel nem olyan könnyű mozogni. De ha kell, valamilyen lehetőséget úgyis találni fogok. Legrosszabb esetben a rendőrség segítségét fogom kérni. A magyar konzulátus nem fog tudni segíteni, azt már a korábbi levelezésekből tudni lehet.
A bátyámtól kaptam 65,000 forint azonnal segítséget, ami már megérkezett a számlámra. - Ezúton is köszönöm.
Közben megtudtam, hogy mivel nem vagyok Londonban legalább 3 hónapja, ezért nem igazán kaphatok, remélhetek jelentősebb segítséget. - Nekem már az is az volt, hogy egyáltalán valaki felvette velem ezügyben a kapcsolatot és tájékoztatott a lehetőségeimről, illetve azért valamennyi segítséget is nyújt. Aki érdeklődőtt felőlem, tőle kaptam infókat
1. Health EI, Homeless Medical Centre (www.healthe I practice.nhs.uk)
2. Providence Row (www.providencerow.org.uk)
Érkezett egy transzfer felajánlás is a kórháztól Luton repülőtérig. (Pluhár Gábor - Facebook)
Hazautazásomat holnap tervezem Lononról 14.30-kor. Egyenlőre otthon nem tudom, hogy mi fog várni. Feltehetően a Tamással tudok találkozni otthon a reptéren.
Továbbá az alábbi tanácsokat, segítségeket kaptam:
Hostelts World
Transfer for London
Izgalmas délután ígérkezik, mert a volt munkahelyemre (The Farm House Pub - West Mailling) tervezem elmenni, hogy amit kerestem 4 nap alatt, abból kapjak valamit, ami segít a későbbiekben.
A felépülésem utánra már kezdenek érkezni a mukában való segítségek. Pl. Lononi munka S.O.S
Szeptember 26-án repülök haza Budapestre, így szeptember 11-26-ig a londoni tartózkodásom lezárul. A további segítségre Magyarországon kerül sor, ahol van biztosításom. A kórház elhagyása előtt igyekszek mindennek pontosan utánnajárni, mivel reggel 4.30-kor visznek ki a repülőtérrel Getwickre.
Megérdemelten lettem kirúgva és magamnak kerestem a bajt
Köszönet a Royal London Hospitalnak és a londoni magyaroknak
Izgalmas lesz felvenni a pénzem a volt munkahelyemen
Szeretnék Londonba maradni addig is, amíg fel nem gyógyulok és újra munkába nem tudok állni, azonban ennek a lehetőségét elég nehéz megteremtenem. A Royal London Hospital kórháznak nagyon sokat köszönhetek, nagyon jó szolgáltatásban volt részem és nagyon kedvesek voltak hozzám, illetve az egész ellátásért semmit nem kértek tőlem (Nagyon hálás vagyok ezért nekik!).
Egy órával ezelőtt kaptam az infót, hogy még ma kell elhagynom a londoni kórházat, ami majdnem szívinfarktust okozott. Hirtelen nem is kaptam levegőt, csak annyit tudtam mondani, hogy most azonnal nem tudom elhagyni a kórházat, de mindent megteszek, hogy minél előbb megtegyem még ha ezzel az utcára is kerülök. Most a volt főnökömet is értesítettem, hogy a Money Gramon keresztül küldje át a kis pénzemet, illetve a bátyámnak írtam, hogy segítsen a repülőjegy vásárlásban az OTP számlámra való utalással. A londoni ismerősöm tegnap késő este hívott, hogy mikor kell elhagynom a kórházat, de akkor még nem tudtam. Közvetlenül kapcsolatban nem tudok vele lenni, mivel nincs telefonom. Igyekszem mielőbb értesíteni. A kórházban a nővérek felajánlották, hogy kontaktot adnak (akik személyesen felkereshetnek még ma) az itteni hajléktalanellátókhoz, hogy amiben tudnak, segítsenek. Hát, mit ne mondjak! Mindig érnek meglepetések. Két mankóval, egy hátizsákkal és egy nagy bőrönddel nem olyan könnyű mozogni. De ha kell, valamilyen lehetőséget úgyis találni fogok. Legrosszabb esetben a rendőrség segítségét fogom kérni. A magyar konzulátus nem fog tudni segíteni, azt már a korábbi levelezésekből tudni lehet.
A bátyámtól kaptam 65,000 forint azonnal segítséget, ami már megérkezett a számlámra. - Ezúton is köszönöm.
Közben megtudtam, hogy mivel nem vagyok Londonban legalább 3 hónapja, ezért nem igazán kaphatok, remélhetek jelentősebb segítséget. - Nekem már az is az volt, hogy egyáltalán valaki felvette velem ezügyben a kapcsolatot és tájékoztatott a lehetőségeimről, illetve azért valamennyi segítséget is nyújt. Aki érdeklődőtt felőlem, tőle kaptam infókat
1. Health EI, Homeless Medical Centre (www.healthe I practice.nhs.uk)
2. Providence Row (www.providencerow.org.uk)
Érkezett egy transzfer felajánlás is a kórháztól Luton repülőtérig. (Pluhár Gábor - Facebook)
Hazautazásomat holnap tervezem Lononról 14.30-kor. Egyenlőre otthon nem tudom, hogy mi fog várni. Feltehetően a Tamással tudok találkozni otthon a reptéren.
Továbbá az alábbi tanácsokat, segítségeket kaptam:
Hostelts World
Transfer for London
Izgalmas délután ígérkezik, mert a volt munkahelyemre (The Farm House Pub - West Mailling) tervezem elmenni, hogy amit kerestem 4 nap alatt, abból kapjak valamit, ami segít a későbbiekben.
A felépülésem utánra már kezdenek érkezni a mukában való segítségek. Pl. Lononi munka S.O.S
Szeptember 26-án repülök haza Budapestre, így szeptember 11-26-ig a londoni tartózkodásom lezárul. A további segítségre Magyarországon kerül sor, ahol van biztosításom. A kórház elhagyása előtt igyekszek mindennek pontosan utánnajárni, mivel reggel 4.30-kor visznek ki a repülőtérrel Getwickre.
2016. szeptember 15., csütörtök
Biztosan elveszítettem a londoni munkámat
![]() |
| Fotó: T.K. időutazási plakát |
A mai orvosi vizit után borítékolhatom, hogy elveszítettem a londoni munkámat, mivel a felépülésemre kb. 6-7 hétre lesz szükség. Közben a konzulátussal és rokonokkal szervezem a hazautazást. A további részletekről is folyamatosan beszámolunk a honlapon, hogy többen értesülhessenek arról, hogy egy hasonló szituációban mire lehet számítani.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
Impresszum
Az oldalt a Tresó Ifjúsági Klub(ért Alapítvány) kezeli. Az ott található adatokat csak előzetese hozzájárulással lehet felhasználni meghatározott céllal.
Kapcsolattartó
Tresó Kálmán
Mobil: 70-343-7386
E-mail: tresokalman@gmail.com


