A következő címkéjű bejegyzések mutatása: lábtörés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: lábtörés. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. szeptember 28., szerda

A klubalapító sokszor a sírásig jut a londoni lábtörése miatt

Fotó: L.B. - a klubalapító a londoni kórházban az operáció után
Kálmán szinte minden nap eljut odáig, hogy sírhatnéka van a londoni lábtörésével és a kialakult helyzetével kapcsolatosan. A járás nagyon nehézkes és fárasztó neki, nem beszélve arról, hogy Fedél Nélkül újság árúsítását tervezi, hogy a jelenlegi 40,000 forintos megtakarításából átvészelje az előtte álló félévet. Ugyan sokan segítenek neki - nem feltétlenül anyagiakban -, de még így is nagyon nehéz. A szülei segítsége sem annyira megfelelő számára, amit már tegnap jelzett nekik, így további nehézségekre számíthat. Jelenleg az egyik legjobb barátja és családja segítségére számíthat. Ahogy a klubalapító tegnap este elkeseredésében fogalmazott, addig csinálja, amíg bírja, és ha nem megy, akkor inkább Budapest utcáján megfagy még születésnapja előtt (november 23 - 36 év lesz). A klubalapító teli van reményekkel, de sokszor mentálisan nehéz feldolgozni az élethelyzetét, amit mint teljes árvának a sorsa adott. A mai nap ennek ellenére sok mindenben lépett előre, így
1. Kérvényezte az egészségügyi szolgáltatási díj elengedését (1 év, ha megkapja)
2. Szálláslehetőséget találtak neki Budapesten 50,000 (rezsivel, net is van) - egyenlőre nem tudja kifizetni
3. Korlátlan telefonálás (flotta) készülékkel 2 évig hűségidő (11,000 havi)
4. Besegíthet a korábbi ingatlanközvetítői irodában, ahol nethozzáférése van napközben - ügyintézéshez nagy segítség, illetve később munkalehetőség
5. Regisztrált munkanélküliként 3 hónap múlva kaphat támogatást 10 hónapra (önrésszel)

2016. szeptember 27., kedd

Azért nem halt meg a klubalapító Londonban, mert az idő

Fotó: T.K. - moziban is láthatnánk a londoni Temzébe hídugró klubalapító történetét
Azért nem halt meg a klubalapító Londonban, mert még nem volt ott az ideje. Rossz időben, rossz helyen!
Egyesek véleménye szerint a klubalapító londoni öngyilkossági kísérlete (hídugrás a Temzébe lábtörés és munkavesztéssel) azért nem lett befejezett, mert még nincs itt az idő, hogy meghalljon. Mások szerint a szerencsének, illetve a bénaságának volt köszönhet. Sőt van, aki a berúgott állapota miatt (5 sört ivott előtte) menekült meg. De a hívók szerint az Isten szereti és igazán védelmezi a (teljes) árvákat, így őt is. Ezek után bárki bármit gondolhat és keresheti az életbenmaradás okát. Egy biztos, hogy még életben van és most egy darabig Magyarországon marad, hogy itthon segítséggel megerősödjön, kilábaljon a töröttláb balesetéből, mivel addig rendes munkát nem tud vállalni. A múlton nem lehet változtatni, a jelen most van, a jövő meg majd tervezés után megvalósulhat.

A klubalapítót a baleset nem tántorította el az élettől, most inkább azon töri a fejét, hogy az alapítványa segítsével fiatalokat segítsen az önálló lábraállásban, illetve folyamatosan beszámoljon (Treshow élménybeszámoló) a felépüléséről, amik sok érdekességet vs. tanácsot mutathatnak az ifjúságnak. 

2016. szeptember 23., péntek

Párnapot maradhat Kálmán a londoni kórházban

Fotó: hajléktalan felvétel Kálmánról hajléktalanok társaságában Budapesten
Mindenki magának keresi a bajt, a kihívást, aztán lehet, hogy belebukik. Kálmánnak már csak pár napja lehet hátra a londoni kórházban. Ma reggel fizikoterápiás segítségével a lépcsőnjárást gyakorolta. Be kell vallani, hogy sikeresen és könnyen vette az akadályt, de azért a járásig még hosszú idő van hátra. A gipszet még csak tegnap tették fel neki, ami 6 hét után kerülhet le róla. Ez rengeteg idő. Kérdés, hogy addig mit lehet csinálni, igazi tanácstalanságban van Kálmán, akinek persze tervei vannak a jövőre nézve, de addig életbe is kell maradni. Az ötleteket, javaslatokat, segítséget továbbra is várja. Tapasztalt coacsurfing szakértőt is keres magamellé. A kórházban az ellátással nagyon meg van elégedve (nagyon sok segítséget kap), de hosszú ideig nem maradhat ott. Az újrajárás meg akár félévig is várathat magára az orvosa szerint. 

2016. szeptember 14., szerda

A klubalapító törött lábbal kórházban van Londonban

Fotó: fotós felvétele a klubalapítóról
A múlthéten indult neki a klubalapító, hogy Londonban szerencsét próbáljon, azonban egy szerencsétlen balesetnek köszönhetően eltörte a lábát és most Londonban egy kórházban van.
A vicc sokat segíthet a gyógyulásban
Az operációra a héten kerülhet sor, azonban a felépülés akár hónapokba telhet. Így most az is kérdéses, hogy mi lesz a munkával és honnan lesz kereset. Kálmán bízik a londoni magyarok segítségében és az új kapcsolatok kialakításában is. 

Impresszum

Az oldalt a Tresó Ifjúsági Klub(ért Alapítvány) kezeli. Az ott található adatokat csak előzetese hozzájárulással lehet felhasználni meghatározott céllal.

Kapcsolattartó

Tresó Kálmán
Mobil: 70-343-7386
E-mail: tresokalman@gmail.com