A mai napomat különleges húsvéti péntekre fordítom, illetve a szerencsével foglalkozom, hogy az mit jelent és mennyire tartom fontosnak az életemben.
Élő közvetítés (ITT) 12.00-tól Csaba testvér nagypénteki gondolatai- 2020.04.10
Más az egyház és más egy civil szervezet (lásd a milyénket). Ehhez kapcsolódóan érdemes Erdő Péter: Az egyház nem jótékonysági szervezet cikket (ITT + forrás) elolvasni.
A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, a Krisztus-központú kalendárium központi főünnepe. Az Újszövetség szerint Jézus – pénteki keresztre feszítése után – a harmadik napon, vasárnap feltámadt.[2] Kereszthalálával nem szabadította meg a világot a szenvedéstől, de megváltotta minden ember bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett. A valláson kívül is a tavaszvárás, a tavasz eljövetelének ünnepe is, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak.[3] A húsvétnak megfeleltethető az időben korábban kialakult zsidó vallási ünnep (héber nyelven pészah), amely az egyiptomi fogságból való szabadulás ünnepe, ezért nevezik a szabadság ünnepének (hág háhérut) is. A húsvét a pészahhal ritkán esik egybe, mivel a Hold járása szerinti naptár és a két változó ünnep számításától függ.[4][5] A húsvét egybeesik a tavaszi nap-éj egyenlőség idején tartott termékenységi ünnepekkel is, amelynek elemei a feltámadás, az újjászületés. (forrás: Wikipedia)